Informace o Openland.cz

Co je Openland.cz

Openland.cz je internetový fulltextový vyhledávač. Na rozdíl od jiných vyhledávačů se ale specializuje na relativně úzkou síť webů.

K čemu je to dobré

Určitě jste už někdy hledali na několika stejně zaměřených webech to samé. Postupně jste tedy do patřičného vyhledávacího pole vložili Váš dotaz, či jste postupně použili vhodný přepínač (site:) ve Vašem oblíbeném vyhledávači (patrně Google), jímž jste daný web prohledali. A právě s tímto zdlouhavým procesem je konec - alespoň v případě dotazů souvisejících s otevřeným a svobodným software a dalšími vybranými kategoriemi.

Vyhledávač Openland.cz totiž dokáže prohledat vždy určitou skupinu webů. To má, kromě již uvedeného urychlení, i další výhody. Ve výsledcích hledání se již nikdy neobjeví žádný internetový obchod či web s povedeným SEO spamem. Konečně, zřejmě poslední výhodou, je např. snazší dohledání nějakého specifického řešení problému ve Vaší oblíbené distribuci operačního systému GNU/Linux - jednoduše před odesláním dotazu vyberte síť webů zabývajících se Vaší distribucí.

Počet prohledávaných webů

I když jsou skoro v každé síti webů prohledávány přibližně desítky různých webů je možné a také pravděpodobné, že jich ještě mnoho v prohledávání chybí. Tento nedostatek však můžete snadno pomoci napravit po kliknutí na odkaz Přidat další web do této sítě, který je zobrazen v pravém horní rohu nad výsledky hledání. Všechny navržené weby budou nejpozději do 24h posouzeny a případně zařazeny do prohledávání.

Je můj oblíbený web prohledáván?

Jestliže chcete před přidáním nového webu zjistit, zda-li již není součástí prohledávání, můžete tak učinit použitím přepínače "inurl:", např. vložením inurl:www.vas-oblibeny-web.cz.
Tento postup také můžete použít v případě, kdy se Vám zdá podezřelé, že jste na vložený dotaz nezískali očekávané (např. žádné :-) ) výsledky hledání.

Kdo tuto aplikaci provozuje

Aplikaci provozuje společnost Inveo. Výsledky hledání dodává Google pomocí Google Custom Search.
V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte emailem na info -zavináč- openland.cz.